POLSKA Z NAJWYŻSZĄ INFLACJĄ. POLSKI RZĄD OKRADA POLAKÓW JAK OBCA WŁADZA OKUPACYJNA

POLSKA Z NAJWYŻSZĄ INFLACJĄ. POLSKI RZĄD OKRADA POLAKÓW JAK OBCA WŁADZA OKUPACYJNA

Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, inflacja w Polsce po raz szósty z rzędu zanotowała najwyższą inflację w całej UE. Inflacja w kraju nad Wisłą jest blisko 3-krotnie wyższa od unijnej średniej.

Najwyższa inflacja w Unii Europejskiej oznacza, że polski rząd okrada Polaków najbardziej. Biorąc pod uwagę, że 6% budżetu Polski jest poza wszelką kontrolą parlamentarną, mamy do czynienia z gigantyczną grabieżą na setki miliardów złotych, które wyciekają przez celowe fundacje i dotacje na rzecz układu zamkniętego członków PIS, ich rodzin i znajomych. Dodruk pustego pieniądza, czyli rażącego oszustwa, sięgnął ponad 3321,5 mld zł, według stanu na dzień 31 grudnia 2020 r.

Stopa inflacji w strefie euro w lutym 2021 r. wyniosła 0,9% r/r. Unijna średnia osiągnęła 1,3% r/r co jest wzrostem o 0,1 p.p w stosunku do stycznia. Rok wcześniej wynosiła ona 1,6%.

Najniższą inflację odnotowano w Grecji (-1,9%), Słowenii (-1,1%) i na Cyprze (-0,9%). Aż 7 państw UE boryka się obecnie z deflacją. Po drugiej stronie rankingu znajduje się Polska (3,6%), Węgry (3,3%) i Rumunia (2,5%). W porównaniu ze styczniem roczna inflacja spadła w dziesięciu państwach członkowskich, pozostała stabilna w trzech, a wzrosła w czternastu.

W lutym największy wkład w roczną inflację strefy euro miały usługi (+0,55 p.p.), następnie żywność, alkohol i tytoń (+0,29 p.p.), nieenergetyczne towary przemysłowe (+0,26 p.p.) i energia (-0,15 p.p.).

W przypadku Polski inflacja r/r w stosunku do stycznia nie uległa zmianie. Jeszcze na początku 2015, polska inflacja należała do najmniejszych w całej Unii Europejskiej, ale od pół roku ceny w naszym kraju rosną najszybciej.

Warto przypomnieć, że w XX wieku Polska zbankrutowała kilka razy, co oznacza, że kilkakrotnie Polaków ograbiono ze wszystkich oszczędności:

– I Wojna Światowa – Polacy pod zaborami tracą swoje majątki i oszczędności.

– Międzywojnie-hiperinflacja. Kto nie posiadał oszczędności w złocie, na skutek hiperinflacji stracił wszystkie oszczędności.

– II Wojna Światowa: Polacy ponownie tracą majątek nieruchomy, ruchomy i oszczędności.

– PRL – nacjonalizacja. Polacy pod rządami komunistów tracą resztki ocalałego majątku z pożogi II Wojny Światowej.

– Reforma walutowa w Polsce (1950). Władza Ludowa zagrabiła Polakom oszczędność w sposób następujący:
będące w obiegu w latach 1948–1950 złotówki wymieniono w ciągu kilku dni na nowe, przy czym wymiany dokonano tak, że pieniądze zdeponowane w bankach wymieniano, tak jak równocześnie przeliczono wszystkie ceny i płace pracownicze, w proporcjach 100 zł starych na 3 zł nowe, a gotówkę w stosunku 100 zł starych na 1 zł nowy.

– Skutkiem upadku PRL-u w 1989 była kolejna hiperinflacja, która pozbawiła Polaków niemal wszystkich oszczędności.

– W 2013 roku rząd zadecydował o nacjonalizacji OFE. Miliardy złotych zdeponowane w Otwartych Funduszach Emerytalnych zostały znacjonalizowane.


– W 2020 roku rząd postanowił, że przeniesie środki pieniężne emerytów z OFE w kwocie 154 miliardów na Indywidualne Konta Emerytalne, a przy okazji ukradł 15% – czyli ponad 23 miliardy złotych.

Jeśli państwo nie dokona bezpośredniego zaboru Twoich oszczędności, to zrobi to przy pomocy inflacji – czyli dodrukuje puste pieniądze, za które kupisz mniej.  Polska ma najwyższą inflację w Unii Europejskiej, która wynosi ok 4%.

Milton Friedman powiedział, że inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy. Dodruk pieniędzy to zwykłe oszustwo, które powinno być tak samo karane, jak produkcja fałszywych pieniędzy. 

Comments are closed.