POLITYKA GOSPODARCZA PIS: 40% POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW ZAGROŻONYCH BANKRUCTWEM

POLITYKA GOSPODARCZA PIS: 40% POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW ZAGROŻONYCH BANKRUCTWEM

Przedsiębiorcy, którzy oddali swój głos na PIS liczyli na to, że nowy rząd ograniczy biurokrację, złamie monopol i rozprawi się z zagranicznymi korporacjami.

Niestety, Morawiecki historyk z wykształcenia po kursach z ekonomii, który steruje ręcznie gospodarką, zrobił dokładnie odwrotnie. Wzmocnił monopol państwowy i zagraniczne korporacje, które nie płacą podatków, a osłabił polskich przedsiębiorców, obciążając ich podatkami i permanentną inwigilacją.

Mamy już pierwsze efekty: z powodu opóźnienia w płatności faktur 30-40 proc. polskich spółek znajduje się w stanie upadłości, choć ich zarządy o tym nie wiedzą. Jeżeli ktoś dostaje propozycję zostania członkiem zarządu, będzie narażony na duże ryzyko – może nawet stracić swój prywatny majątek.

Opóźnienia w płaceniu faktur są w Polsce duże, a prawo upadłościowe jest pod tym względem rygorystyczne. Trzy faktury opóźnione w płatnościach o trzy miesiące stawiają zarząd firmy w bardzo ryzykownej sytuacji.

– To mogą być faktury na niewielkie kwoty, nawet po 50 zł, a może dojść do egzekwowania wierzytelności z prywatnego majątku członka zarządu spółki – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran z kancelarii prawniczej Baran&Pluta.

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportal.pl/MarketNews2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *