PIS NA KOLANACH PRZED FACEBOOKIEM. NIE ZAPŁACILI W POLSCE ŻADNEGO PODATKU

PIS NA KOLANACH PRZED FACEBOOKIEM. NIE ZAPŁACILI W POLSCE ŻADNEGO PODATKU

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz powiedziała dziennikarzom w Brukseli, że w 2017 r. Facebook nie zapłacił w Polsce żadnego podatku. „Czas najwyższy na ucywilizowanie globalnych platform, korzystających z europejskich danych” – dodała.

Minister była pytana o wtorkową wizytę w PE szefa Facebooka Marka Zuckerberga i związane z tym nadzieje w krajach UE, że jego firma zacznie wreszcie w nich odprowadzać podatki.

„Mam nadzieję, że polscy europosłowie zadadzą pytanie dotyczące tego, dlaczego Facebook w Polsce nie zapłacił ani złotówki CIT-u w poprzednim roku. (…) Jest to pewnie pytanie zadawane przez wiele jurysdykcji podatkowych dziś w Europie. Myślę, że jest czas najwyższy na ucywilizowanie globalnych platform, korzystających z europejskich danych, świadczących usługi dla klientów w Europie” – powiedziała dziennikarzom w Brukseli.

Prezes Facebooka ma we wtorek późnym popołudniem odpowiadać w Brukseli na pytania podczas posiedzenia konferencji przewodniczących europarlamentu w sprawie nieuprawnionego wykorzystania danych 87 mln użytkowników portalu przez spółkę Cambridge Analytica.

Autor:
Z.B.
Źródło:

pap/interia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *